Banjole

Malá rybářská vesnice Banjole leží 6 km od Puly. Můžete tady prožít krásnou dovolenou na oblázkových plážích s neuvěřitelně čistou vodou. Místní restaurace nadchnou všechny milovníky mořských plodů a jiných specialit středomořské kuchyně. Letovisko Banjole doporučujeme hlavně rodinám, které preferují klidnou dovolenou, a taky těm, kteří hledají vhodnou oblast pro sportovní rybaření. Členité pobřeží si můžete projít stezkou pro pěší a pokochat se krásnými západy slunce a dokonalými výhledy na záliv.

Pláže

Pláž Centinera je upravená oblázková pláž, která leží na úpatí borového lesa. Využít zde můžete služeb animátorů, jejichž služby jsou zdarma. Na pláži Centinera jsou toalety, sprchy, převlékací kabinky, plážový bar a restaurace, vodní park, plavčík a možnost zapůjčení lehátek a slunečníků. Na pláži je centrum vodních sportů. Půjčit si můžete motorový člun, vodní skútr, šlapadlo, paddleboard nebo kajak.

Pláž Del Mar se nachází vedle stejnojmenného hotelu. Jedná se o 430 metrů dlouhou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře. Na pláži Del Mar jsou k dispozici toalety, převlékací kabinky, vodní park, plavčík a možnost zapůjčení lehátek a slunečníků.

Navštívit můžete i menší pláže Rupice, Kaštanjež a Volme.

Vybavení

V Banjole se nachází obchody, lékárna, pekárna, čerpací stanice, restaurace a kavárny.

Sport

V Banjole je k dispozici jedno travnaté fotbalové hřiště, čtyři tenisové kurty a půjčovna kol a motorových člunů.

V sousedním Medulinu se nachází ranč, který nabízí projížďky na koních v čase, který si sami zvolíte po předchozí domluvě. Při projížďce na koni se vám naskytnou úchvatné pohledy na členité pobřeží okolí Banjole. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

V autokempu Indije se nachází pobočka potápěčského centra Indije, kde vás přivítá příjemný personál, jehož cílem je proměnit vaši dovolenou v nezapomenutelný zážitek. Kromě potápění poskytuje centrum svým hostům parkoviště, místnosti pro sušení a skladování potápěčského vybavení a terasu, kde si můžete nerušeně posedět. Pro ty, kteří se nepotápí, je k dispozici stolní tenis, kulečník, půjčovna lodiček, šlapadel nebo kol.

Lodí se můžete vydat na půldenní výlet kolem mysu Kamenjak nebo do NP Brijuni, navštívit můžete Pulu nebo Rovinj nebo si zakoupit bio olivový olej přímo od výrobce.

Další letoviska v oblasti Istrie

Rovinj, Istrie
Počet leteckých fotek: 58
Moščenička Draga, Istrie
Počet leteckých fotek: 24
Fažana, Istrie
Počet leteckých fotek: 32
Pula, Istrie
Počet leteckých fotek: 74
Poreč, Istrie
Počet leteckých fotek: 81
Opatija, Istrie
Počet leteckých fotek: 40
Funtana, Istrie
Počet leteckých fotek: 28
Vrsar, Istrie
Počet leteckých fotek: 43
Lovran, Istrie
Počet leteckých fotek: 23
Medveja, Istrie
Počet leteckých fotek: 9
Ičiči, Istrie
Počet leteckých fotek: 7
Donji Kraj, Istrie
Počet leteckých fotek: 3
Premantura, Istrie
Počet leteckých fotek: 43
Medulin, Istrie
Počet leteckých fotek: 19
Peroj, Istrie
Počet leteckých fotek: 19