Privlaka

Privlaka je malebná turistická a rybářská vesnice 7 km severozápadně od Ninu. Privlaka je spojnicí mezi městem Nin a ostrovem Vir. Vedle samotného přístavu směrem na západ začíná promenáda, která vede téměř celým poloostrovem a nabízí pohled na nezapomenutelný západ slunce.

Díky čistému vzduchu a léčivému černému bahnu je tato lokalita atraktivní pro lidi se zdravotními problémy jako je astma, revma, artritida atd. I v nejparnějším létě tady vane mírný vítr, který zmírňuje vysoké teploty a snižuje vlhkost, což je dobré pro děti a seniory.

Pláže

Užijte si čisté a průzračné moře a s dětmi zábavu a hry na písečné pláži. Léčivé černé bahno pláže Mostina podporuje léčbu revmatismu a artritidy. Pláž je písčitá a vhodná pro rodiny s malými dětmi. Je vybavena sprchami, převlékacími kabinkami a toaletami. V blízkosti pláže je restaurace a pizzerie. Přístup k moři je také pro tělesně postižené. Pokud vyhledáváte nedotčenou přírodu, ideálním místem pro odpočinek je pláž Vrilo. Pláž Selo je jednou z nejkrásnějších písečných pláží. Nachází se v bezprostřední blízkosti přístavu a starého centra města. Na pláži Škrapavac je moře čisté a mělké, ideální pro děti a neplavce. Pláž je vybavena sprchami a je zde i malý vodní park, kavárna a dětské hřiště.

Vybavení

V Privlace najdete obchody, masnu, kadeřnictví, prádelnu, květinářství, ordinaci praktického lékaře i zubaře, poštu, lékárnu, restaurace, kavárny a obchod se suvenýry.

Gastronomie

Mořské plody a ryby tvoří základ nabídky restaurací v Privlace. Čerstvé ryby upravené na různé způsoby uspokojí mlsný jazýček každého gurmána. Ryby, korýše, dalmatský pršut, olivy, slavný pažský sýr a mimořádně kvalitní vína od místních vinařů, můžete ochutnat v tavernách a restauracích, kde vás přivítají přátelští hostitelé a příjemná atmosféra.

Sport

Sea Adventure Privlaka vám nabízí možnost strávit aktivní dovolenou a zažít nezapomenutelná dobrodružství na moři na kajaku nebo paddleboardu. Neváhejte a prozkoumejte krásné členité pobřeží a poznejte kouzlo moře nejenom z pláže. Zkušený tým vášnivých dobrodruhů vás zavede na ta nejlepší místa. Podél pobřeží se můžete projet na kole, protože Privlaka je místo vhodné pro cyklistiku.

Slavný režisér Alfred Hitchcock v roce 1964 prohlásil, že Zadar, který se nachází 22 km od Privlaky, má nejkrásnější západ slunce na světě. Jeden takový západ slunce je vidět i z nejzápadnějšího pevninského bodu Dalmácie, mysu Artić v Privlace. Západ slunce viděný z tohoto bodu je opravdu nepopsatelný. Je to každodenní neopakovatelná hra přírody s barvami, tvary, odlesky a stíny, doprovázená vůní borovic a křikem racků.

Nechte se zlákat a užijte si dovolenou v Privlace!

Další letoviska v oblasti Zadarská riviéra

Nin, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 26
Sabunike, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 9
Sv. Filip i Jakov, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 21
Sukošan, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 31
Biograd na moru, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 43
Posedarje, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 33
Drage, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 21
Starigrad, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 35
Novigrad, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 27
Petrčane, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 36
Zaton, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 9
Zadar, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 101
Vrsi, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 15
Rtina, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 30
Pakoštane, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 34
Turanj, Zadarská riviéra
Počet leteckých fotek: 36